رسوم عجیب و غریب هدیه دادن در کشورهای مختلف

ما در دنیایی زندگی می کنیم که پر از کشورهای مختلف و فرهنگ های رنگارنگ است. این کشورهای شگفت انگیز رسوم عجیب و ویژه ای در ارتباط با هدیه دادن دارند که برخی از آن ها شما را شگفت زده خواهد کرد.مثلا درروستاهای شوروی سابق، ارزشمندترین هدیه، یک تکه چوب بوده است. انسان موجودی شگفت انگیز است و رسوم هدیه دادن ما نشان دهنده برخی از این ویژگی های شگفت انگیز انسانی است.در زیر برخی از این رسوم باورنکردنی در تعدادی از کشورهای جهان را با هم مرور می کنیم.

۱. چین
در چین هدیه دادن بیش از هرچیز به یک بازی با اعداد شبیه است. مثلاً هر هدیه یا چیزی که یادآور عدد “چهار” باشد بد یمن است، چرا که تلفظ این عدد در زبان چینی شبیه تلفظ واژه ی”مرگ” است.در چین دادن چتر به عنوان هدیه، به معنای ان است که شما خواهان پایان رابطه با فرد مورد نظر هستید.

۲. هند
از آنجا که دست چپ در فرهنگ هندی، ناپاک محسوب می شود، هدیه دادن حتما باید با دست راست باشد.برخلاف دیگر کشورها، اعداد فرد و از جمله ۱۳، خوش یمن محسوب می شود و برای همین هندی ها وقتی که می خواهند به هم هدیه پولی بدهند حتما رقمی فرد را انتخاب می کنند، مثلا ۱۱ روپیه به جای ۱۰ روپیه.

۳. ژاپن
ژاپنی ها نیز از نظر رسوم شگفت انگیز در ارتباط با هدیه دادن پیشتاز هستند. یکی از این رسوم این است که فرد گیرنده دوبار هدیه را رد کند، و فقط بعد از سومین درخواست هدیه را قبول می کند.
دیگر رسم شگفت انگیز ژاپنی ها در این ارتباط آن است که در روز ۱۴ مارس هر سال، مردها باید ارزشی معادل سه برابر هدیه ای که دریافت کرده اند را به هدیه دهنده پرداخت کنند!.

۴. آمریکای شمالی
احتمالاً رسم هدیه دادن در آمریکای شمالی، متضاد از تمام آن چیزهایی است که در بقیه دنیا مرسوم است. در این منطقه از جهان، در مراسمات، مثلاَ عروسی ها یا دیگر جشن ها، این مهمانان هستند که هدیه دریافت می کنند و نه میزبانان.

۵. آمریکای جنوبی
در بیشتر نقاط امریکای جنوبی، هدیه دادن اشیای تیز، مثلا چاقو و امثال آن، معنایی جز میل شما برای بر هم زدن دوستی ندارد.
پیش از شروع سال نو، کودکان آرژانتینی کفش های خود را در کنار تختخواب خود می گذارند، و فردا آن ها را پر از هدایا می بینند.

۶. زیمباوه
در زیمباوه، درخواست هدیه کردن بسیار مذموم است، و البته بدتر آن است که هدیه ای را رد کنید. رد کردن یک هدیه در این کشور، چیزی کم از یک توهین و ناسزا نیست. در این کشور، یک تشکر خشک و خالی در موقع دریافت هدیه، محترمانه نیست، و شما حتماً باید خوشحالی بیشتری نشان دهید، مثلا بالا و پائین بپرید، از خوشحالی جیغ بزنید.

۷. بریتانیا
در بریتانیا، با ارزش ترین هدیه بین افراد، دادن بلیط بخت آزمایی است. در واقع دادن بلیط بخت آزمایی به یک نفردر بریتانیا، محترمانه ترین نوع هدیه محسوب می شود و هدیه دادن آن گاهی از هدیه دادن اجناس گران قیمت هم باارزش تر محسوب می شود.

 

 

منبع: onlinekado.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست